OGLĄDAJ NAS NA KANALE 140 Vectra

Czwartek, 09 Kwietnia 2020 Facebook YouTube

Zabrze na mapie 74. Tour de Pologne!

 

 

To prawdziwe święto dla miłośników kolarstwa, a dla miasta niewyobrażalna wręcz promocja! Zabrze znalazło się na trasie 74. Tour de Pologne. W naszym mieście zlokalizowana będzie meta zaplanowanego na 1 sierpnia czwartego etapu wyścigu. Najlepsi kolarze świata pokonają ulicami trzy pętle, by finiszować w sąsiedztwie Areny Zabrze.

- Wyścig wjedzie na rundę miejską przez rondo Sybiraków, następnie pojedzie ulicą de Gaulle'a, skręci w lewo w Roosevelta, na niewielkim rondzie w ciągu ulicy Roosevelta pojedzie w lewo w kierunku Drogowej Trasy Średnicowej, którą pod prąd dojedzie z powrotem do ronda Sybiraków, by ponownie zjechać w dół. Takie trzy rundy o długości 6,2 kilometra zawodnicy będą mieli do pokonania na terenie Zabrza - tłumaczy Lech Piasecki, dyrektor ds. sportowych Tour de Pologne. - Końcówka będzie bardzo spektakularna. Ponad kilometr prostej do mety zapewni nam piękny spektakl – dodaje.
Tour de Pologne to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Od 2011 r. zaliczany jest do UCI World Tour, czyli cyklu najważniejszych zawodów świata w kolarstwie szosowym. Tegoroczna rywalizacja rozpocznie się 29 lipca w Krakowie. W ciągu siedmiu dni kolarze przejadą przez ponad 500 miejscowości, pokonując 1144 km.
- W tym roku postanowiliśmy zmienić nieco trasę wyścigu, ale nie mogło na niej zabraknąć chociażby Krakowa, który dla nas jest tak samo ważny jak Paryż dla Tour de France. Będą dwa etapy pagórkowate, jeden typowo sprinterski i cztery górskie. To wyścig, który będzie pasował kolarzom pokroju Rafała Majki czy Vincenzo Nibaliego, dla których im ciężej, tym lepiej – zwraca uwagę Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.
Tour de Pologne to nie tylko wielkie emocje sportowe, ale również znakomita promocja Polski i miast, przez które prowadzi trasa wyścigu. Co roku zawodników ogląda na trasie około 3,5 miliona kibiców, a transmisja telewizyjna dociera do ponad stu krajów na całym świecie. Warto przy tym pamiętać, że Tour de Pologne to najlepsza z możliwych realizacji telewizyjnych. Rywalizacja będzie pokazywana nie tylko z mobilnych kamer na motocyklach, ale także ze śmigłowców, które z góry pokażą najważniejsze wydarzenia w peletonie. To wszystko tworzy niesamowity i niepowtarzalny klimat wyścigu, który według oficjalnych informacji jest jednym z pięciu najchętniej oglądanych wydarzeń kolarskich w sezonie na całym świecie.
- Włączenie Zabrza do Tour de Pologne to nowy element promocji wizerunku miasta, które kojarzy się przecież nie tylko z nowoczesną medycyną i rozwojem turystyki poprzemysłowej, ale także właśnie ze sportem – podkreśla prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. - Stąd też cel, by obok przeżywania sportowych emocji, upowszechniać w skali regionu i kraju atrakcyjne tereny inwestycyjne strefy ekonomicznej oraz obiekty warte odwiedzenia, jak Kopalnia Guido czy kompleks Sztolnia Królowa Luiza – dodaje.

Jacek Iwasiów