OGLĄDAJ NAS NA KANALE 140 Vectra

Wtorek, 25 Lutego 2020 Facebook YouTube

Świętujemy urodziny Zabrza!

 

 

„Sportowe miasto” to hasło tegorocznych Skarbnikowych Godów. Wpisująca się w obchody urodzin Zabrza barwna parada przejdzie ulicami miasta w sobotę 7 października. Tego samego dnia w Domu Muzyki i Tańca zaplanowano koncert galowy. W nawiązaniu do 50. rocznicy wizyty w Zabrzu generała Charlesa de Gaulle'a publiczność usłyszy muzykę francuską.

Uczestnicy Skarbnikowych Godów tradycyjnie już spotkają się w okolicy placu Wolności. Stąd 7 października o godzinie 11 wyruszy barwny korowód, który przejdzie do parku im. Poległych Bohaterów przy ul. Dubiela. W tym roku paradzie towarzyszyć będzie hasło „Sportowe miasto”. Do tych słów nawiązywać mają stroje uczestników, spośród których organizatorzy wybiorą najbardziej efektowne.
- Gorąco zachęcamy do zaprezentowania się w strojach nawiązujących do tegorocznego tematu. Może to być indywidualny pomysł lub aranżacja całej grupy. Nominacje przyznawane są w sześciu kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, osoby dorosłe, zespoły – mówi Małgorzata Kamińska, zastępca dyrektora ds. artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu. - Na uczestników Skarbnikowych Godów czeka mnóstwo atrakcji przygotowanych z myślą zarówno o najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańcach Zabrza oraz gościach naszego miasta. Zobaczymy i usłyszymy polskie gwiazdy muzyki rozrywkowej, będą warsztaty artystyczne, pokazy sportowe, programy edukacyjne na wesoło, pokazy szczudlarskie i wiele innych atrakcji – dodaje. Rodzinny piknik w parku im. Poległych Bohaterów rozpocznie się w południe i potrwa do wieczora. Na scenie wystąpią zespoły Bayer Full, Czarno-Czarni oraz Norbi. Imprezę zakończy urodzinowy pokaz sztucznych ogni.
W programie Święta Miasta nie może zabraknąć również koncertu galowego w Domu Muzyki i Tańca. W tym roku rozpocznie się on 7 października o godzinie 19. Usłyszymy muzykę francuską w znakomitym wykonaniu. Wystąpią artyści Studia Buffo w Warszawie, m.in. Janusz Józefowicz oraz Janusz Stokłosa. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod kierunkiem Sławomira Chrzanowskiego. Reżyserem i zarazem prowadzącym będzie Janusz Józefowicz.
Podczas koncertu galowego poznamy tegorocznych laureatów nagród prezydenta miasta w dziedzinie kultury. - Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania 95. urodzin Zabrza. Wśród czekających atrakcji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla prezydent Zabrza Małgorzata Mańki-Szulik.