OGLĄDAJ NAS NA KANALE 140 Vectra

Wtorek, 07 Kwietnia 2020 Facebook YouTube

Prestiżowa nagoda dla Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka

 

 

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka najbardziej innowacyjnym szpitalem w Polsce. Wyniki ogólnopolskiego konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny 2016”, który podsumowano podczas gali zorganizowanej 19 stycznia na Zamku Królewskim w Warszawie. Przedsięwzięcie, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów szczególnie wyróżniających się na polu polskiej medycyny, zostało zorganizowane już po raz szesnasty przez wydawnictwo Termedia. Nasz ośrodek zwyciężył w kategorii „Innowacyjny szpital”. Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka doceniono za stworzenie od podstaw wiodącej w skali kraju i Europy placówki ginekologiczno-położniczej. Centrum jest jednym z niewielu ośrodków w Europie i jedynym w Polsce, gdzie wszystkie zmiany endometrialne usuwane są przy użyciu noża plazmowego. To także pierwszy szpital w Polsce, który w pełni prowadzi dokumentację elektroniczną.

- Zabrze od lat widzi w medycynie swoje szanse na przyszłość, a medycy odwdzięczają się, jak potrafią. I dlatego właśnie tutaj udało nam się zbudować Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. To efekt wspólnych działań naszych i prezydent miasta Małgorzaty Mańki-Szulik - mówi prezes Mariusz Wójtowicz.

- Zależało nam na tym, aby matki mogły rodzić w bardzo dobrych warunkach, mając przy boku bliskich oraz najlepszych lekarzy. Centrum to innowacyjny ośrodek wpisujący się w wizerunek Zabrza jako miasta przyjaznego rodzinie. To ośrodek na miarę XXI wieku, gdzie profesjonalnej opiece zdrowotnej towarzyszy troska o matki oraz najmłodszych mieszkańców naszego miasta i regionu. Bardzo się cieszę, że nasze starania zostały docenione przez ekspertów z dziedziny medycyny – podsumowuje prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Paulina Świtała