OGLĄDAJ NAS NA KANALE 140 Vectra

Środa, 20 Października 2021 Facebook YouTube

Eksperci pomagają uzyskać dotację

Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze” zawitało w lipcu do Zabrza. Bus, którym podróżują eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, stanął przy placu Wolności.

- Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel. Przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie to jednak dla nich często zbyt duże obciążenie – tłumaczy Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.
Właśnie dlatego eksperci postanowili wyjść mieszkańcom naprzeciw. Do końca sierpnia chcą dojechać do jak największej liczby osób i pomóc im w wypełnianiu wniosków o dotacje na wymianę tzw. kopciuchów oraz termomodernizację domu.

- Cieszę się, że Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze” spotkało się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Mam nadzieję, że dzisiejsza akcja będzie miała przełożenie na liczbę złożonych wniosków na wymianę starych kotłów – mówi zastępca prezydenta Zabrza Katarzyna Dzióba.